Low Blue Light

Či už sme doma, alebo v kancelárii, väčšinu dňa spravidla hľadíme na monitory. Digitálny životný štýl dnešnej doby prináša vyššie zdravotné riziká, obzvlášť pre naše oči. Pri celodennej práci s počítačom výrazne rastie nebezpečenstvo vzniku makulárnej degenerácie, krátkozrakosti či poruchy spánku.

Low Blue Light

Čím je modré svetlo škodlivé?

Rohovka je priehľadná vrstva pokrývajúca prednú časť oka, ktorá chráni dúhovku, zornicu a prednú očnú komoru. Svetlo prechádza rohovkou a zornicou a následne je pomocou šošovky nasmerované na sietnicu.

Modré svetlo s vysokou energiou a vlnovou dĺžkou 415–455nm je pre ľudské oko škodlivé, najmä pre šošovku a sietnicu. Modrá časť svetelného spektra vyžaruje veľmi vysoké množstvo energie a môže prenikať priamo k ľudskému oku – môže viesť k vzniku krátkozrakosti a makulárnej degenerácii.

Modré svetlo z monitorov môže spôsobovať zhoršovanie zraku, únavu očí, bolesti hlavy a poruchy spánku. Deti sú na poškodenie zraku ešte náchylnejšie, pretože ich šošovka nedokáže účinne filtrovať modré svetlo, čo môže prispievať k vzniku vekom podmienenej makulárnej degenerácie.

Čo je Low Blue Light?

Low Blue Light je technológia ktorá redukuje škodlivé modré svetelné spektrum vyžarujúce z monitoru. Nielen že tým chráni zrak, ale pomáha aj znižovať únavu a namáhanie očí.