Modelové rady notebookov MSI

MODELOVÉ RADY NOTEBOOKOV MSI

Čo vám napovie názov?

Notebooky od MSI sú celosvetovo uznávané renomovanými médiami i profesionálnymi hráčmi - od kompaktných herných laptopov cez produkty zamerané na tvorcov až po špičkové plohodnotné náhrady desktopov. Veľkosť ich produktového sortimentu však predstavuje pre spotrebiteľov výzvu. Aby ste vedeli, ktorý notebook z portfólia MSI je tým správnym pre vaše potreby, prinášame prehľad modelových rád, ktorý vám pomôže sa rýchlo zorientovať v hierarchii notebookov od MSI.

Modelové rady notebookov MSI

NOMENKLATÚRA

Vedeli ste, že všetky informácie, ktoré potrebujete môže obsahovať už názov notebooku? Na prvý pohľad nič hovoriaca kombinácia písmen a čísel vám poskytne perfektné vodítka pre výber ideálneho produktu. Prvé písmeno v mene notebooku MSI značí, o aký typ notebooku ide. G naznačuje, že ide o herné "gaming" zariadenie. Druhé písmeno odkazuje už priamo na konkrétnu sériu. Máme tiež znaky W a P, ktoré zodpovedajú pracovným staniciam - Workstation a staršiemu označeniu notebookov pre tvorcov Prestige Line. Ďalšie čísla a písmena v názve potom zodpovedajú veľkosti displeja, generácií dizajnu, procesora a grafiky. Presne tak, ako to ukazuje tabuľka vyššie.

Modelové rady notebookov MSI

Herné modelové rady

Predchádzajúci obrázok znázorňuje akúsi pyramídu, ktorá jednoducho klasifikuje herné notebooky MSI, pričom najspodnejšie série sú zároveň aj cenovo najdostupnejšie a najvrchnejšie predstavujú najextrémnejšie modely. Zjednodušiť tak herné portfólio MSI môžeme na 6 sérií a 3 primárne aspekty - mobilitu, výkonnosť, extrémny výkon.

Modelové rady notebookov MSI

GT TITAN - desktop killer

Séria GT je extrémny vlajkový model navrhnutý tak, aby posúval hranice toho, čo chápeme pod herným notebookom. Základom sú pretaktovateľné procesory, špičková grafika a masívne chladenie. Táto séria využíva svoj mohutný tvarový faktor na maximalizáciu chladenia a výkonu. 

Modelové rady notebookov MSI

GE RAIDER - pre nadšencov

Séria GE sa rodí s ohľadom na nadšených hráčov. Okrem poskytovania maximálneho výkonu, od prvej série cez funkciu RGB osvetlenia až po eloxovaný diamantovo brúsený kryt, séria GE nepretržite prináša hráčom "wow" effect, aby mohli predviesť svojho ducha.

Modelové rady notebookov MSI

GP/GL LEOPARD - perfektný pre všetkých

Série GP a GL ponúkajú základné herné vlastnosti z prvotriednych modelov, ktoré sú však teraz k dispozícii v širokej škále konfigurácií. Každý hráč v tejto sérii nájde určite úroveň výkonu, ktorú hľadá.

Modelové rady notebookov MSI

GF THIN - mobilita a štýl

Séria GF prináša mobilitu a estetiku dizajnu tak, aby boli prístupné viac ako kedykoľvek predtým. Vďaka tenkému a ľahkému prevedeniu nemusíte voliť medzi hodnotou a dizajnom.

Modelové rady notebookov MSI

GS STEALTH - ultra prenosný

Séria GS je kombináciou mobility, výkonu a štýlu. Cieľom je zabaliť prémiový výkon do najtenšieho, najľahšieho a nízkoprofilového prémiového šasi. Predĺžená výdrž batérie tiež prispieva k aspektu prenosnosti a je skvelým spoločníkom na cestách.

Modelové rady notebookov MSI

Alpha a Bravo - AMD CPU a GPU

Z tradičných sérií MSI trochu "vyŕčajú" notebooky série Alpha a Bravo, ktoré sú na rozdiel od ostatných séríí postavené na procesoroch a grafikách od AMD. V tomto prípade teda ide hlavne o pomer atraktívnej ceny pod alebo tesne nad štvorcifernou sumou a adekvátneho výkonu. 

Modelové rady pre biznis a tvorcov

Aj keď je MSI známe najmä herným portfóliom, opatrne vstúpilo aj do sveta notebookov pre tvorcov sériou Prestige, ktorá sa označovala písmenom P. Postupne sa séria rozdelila na modelové rady Creator, Modern a Prestige. Modern a Prestige sa s príchodom 11. generácie procesorov Intel Core (a aj vplyvom pandémie a čoraz viac rozmáhajúceho sa home office) vyprofilovali ako biznis notebooky a pridala sa k nim úplne nová séria Summit. Rada Creator zostala verná svojmu názvu a špeciálne sa sústreďuje na tvorcov obsahu. 

Modelové rady notebookov MSI

SUMMIT - určený k úspechu

Séria SUMMIT sa primárne sústreďuje na biznis klientov. Vylepšené zabezpečenie, mobilita, odolnosť, ľahká správa... To všetko špeciálne uspokojuje potreby obchodníkov, biznismenov či manažérov s inováciami v spoľahlivosti a trvanlivosti. 

Modelové rady notebookov MSI

MODERN - každodenná vášeň

Séria modern sa zameriava na moderného každodenného používateľa. Ľahký a odolný s vyvážením elegancie a výkonu, ktorý dokonale vyhovuje vášmu každodennému životu, či už pracujete alebo študujete. 

Modelové rady notebookov MSI

PRESTIGE - elitný štýl

Séria PRESTIHE je precízne vyrobená a určená pre elitu, ktorá túži po sofistikovanosti. Je navrhnutá tak, aby bola jedinečná, ale elegantná a ponúka vysoký výkon a ľahkú prenosnosť, vďaka ktorým budete neustále v obraze.

Modelové rady notebookov MSI

CREATOR - navrhnutý pre tvorcov

CREATOR séria sa sústredí na tvorcov obsahu a kreatívcov, podporuje kreatívne procesy a posúva fantáziu na novú úroveň. Prináša vysoký výkon optimalizovaní práve pre grafikov, digitálnych umelcov, video tvorcov, fotografov atď.